Deviant Logo

Czym są balansery i dlaczego warto je stosować?

Czym są balansery i dlaczego warto je stosować?

Balanser to rodzaj narzędzia, o którym nie każdy słyszał. Urządzenie to może przenosić przedmioty o wadze od 0,2 do 180 kg, i posiada linkę o różnej długości (od 1600 mm do 3000 mm). Balansery nazywane są także odciążnikami, ułatwiają i przyśpieszają w znacznym stopniu pracę narzędziami elektrycznymi, pneumatycznymi i hydraulicznymi. Warto przyjrzeć się temu rodzaju sprzętowi bliżej, ponieważ znacznie przyśpieszyć może on pracę w naszym przedsiębiorstwie.

Zasada działania balansera opiera się na zawieszeniu narzędzia na lince, która dzięki mechanizmowi sprężynowemu pozwala na opuszczenie i podciągnięcie narzędzia podczas wykonywanej operacji. Po krotce sprawia to więc, iż ciężar narzędzia zostaje zniwelowany poprzez udźwig sprężyny balansera. By dobrać odpowiedni dla nas sprzęt do pracy musimy znać dokładnie wagę podwieszanego narzędzia. Każdy balanser bowiem równoważy ciężar szerokiego spektrum narzędzi takich jak wiertarki, szlifierki, klucze pneumatyczne, nitownice, balansery, zgrzewarki, ekstrudery czy głowice pomiarowe. Balanser to produkt wytrzymały, elastyczny i ergonomiczny w użyciu. Efektywny system regulacji obciążenia umożliwia zastosowanie balanserów do narzędzi w rozmaitych sektorach działalności. Najnowszej jakości urządzenia tego typu dają duże możliwości adaptacyjne – aż do 40 możliwych kombinacji!
Dlaczego warto wprowadzić je właśnie w naszej firmie? Otóż znajdujący się na stronie http://www.3arm.pl balanser zapobiega upadkom ładunku, czyli chroni dobrej jakości sprzęt, a także drogie materiały przed zniszczeniem. Są to urządzenia, które w znaczący sposób chronią sprzęt przed uszkodzeniem, dzięki aluminiowej obudowie. Sprawiają one także iż system podwieszania jest odizolowany elektrycznie, a więc stanowisko pracy jest w pełni bezpieczne. Najnowszej klasy balansery wyróżniają się linką, która zaprojektowana jest tak, iż niemożliwe jest jej zerwanie się, czy zacięcie. Co więcej, operator posiada dodatkową opcję jej zablokowania w nagłych przypadkach.
Są to więc narzędzia, które ułatwiają pracę przy ciężkim podnoszeniu ładunków i narzędzi różnego rodzaju, które w znaczny sposób odciążają operatora i zapobiegają kontuzjom w zakładach pracy. Są także łatwe w montażu i demontażu, możemy więc korzystać z nich w wielu różnych sytuacjach.

Comments are closed.