Deviant Logo

Domowe rewolucje

Domowe rewolucje

Kupno mieszkania to zawsze poważna decyzja. A pomyśl tylko co dzieje się przy budowie domu. Są to ważne inwestycje, które z pewnością pochłoną twój czas. Jak się przygotować na remont nowo zakupionego mieszkania lub wykończenie domu? Każdy ma na to swój sposób, ale myśląc o budynku w surowym stanie trzeba mieć na uwadze wiele elementów, które będą niezbędne. Oprócz funduszów na kupno mieszkania, czy budowę domu musisz również uwzględnić kwotę, która będzie przeznaczona na urządzenie twojego nowego gniazdka. W co musisz koniecznie zainwestować ? Poniżej przedstawiamy listę, która ułatwi ci stworzenie kosztorysu generalnego remontu.

Łazienka
Bez łazienki nie możesz się wprowadzić. Jest to jedyne pomieszczenie bez którego człowiek nie jest w stanie w ogóle funkcjonować. Dlatego jeśli zależy ci na czasie i nie dbasz o warunki w jakich będziesz pomieszkiwał w trakcie remontu, to zacznij od remontu łazienki. Nowa błyszcząca łazienka pozwoli ci również na chwilę relaksu w gorącej kąpieli po długim dniu malowania i tapetowania.

Kuchnia
To pomieszczenie stawiamy na drugim miejscu w hierarchii ważności w domu. Spać można wszędzie, ale żeby przygotować pyszne domowe jedzenie, to niezbędna jest kuchnia, w której wszystko będziesz miał pod ręką. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego dla twojej kuchni to mam świetne rozwiązanie. Taka firma jak http://pracowniamebli.com kuchnie na wymiar tworzy za pomocą magicznej różczki. Nowoczena, czy klasyczna, to nieważne, bo liczy się tylko twój projekt, potrzeby i preferencje. Kuchnie przygotowane specjalnie pod wymiar na życzenie klienta mają wiele sprytnych rozwiązań, które ułatwią codzienne gotowanie.

Podłogi i ściany
Jeśli masz ochotę zdjąć buty po długim dniu i chodzić po miękkim dywanie, to jest to etap numer trzy. Gdy podłogi i ściany będą wykończone będzie można powiedzieć, że remont już prawie zakończony. Może pustka nie będzie jeszcze cieszyła twojego oka i nie będziesz mógł urządzić parapetówki, ale jednak największy kurz, pył i brud będą już za tobą.

Drzwi
Chwila intymności i spokoju należy się każdemu. Na czwartym etapie już po malowaniu i położeniu podłóg są drzwi. Przykryją one wszystkie nierówności wykończeniowe przy parkiecie, czy pomalowanej ścienie i dodatkowo pozwolą na chwilę odciąć się od reszty domowników, gdy masz ochotę na odpoczynek we własnym pokoju.

Sypialnia
Zanim zabierzesz się za salon, gabinet, pralnię, taras, czy inne pokoje, urządź najpierw sypialnię. Czasami na tym etapie możesz mieć już skape środki na urządzenie swojego przytulnego gniazdka, dlatego postaw na komfort i wypoczynek i umebluj swoje miejsce wypoczynku i relaksu.

Remonty to czas bardzo intensywnej pracy i zerowego odpoczynku. Każdy z nas chce mieć pięknie urządzone mieszkanie, ale ta cudowna wizja wiąże się z bałaganem, ciężką pracą i zmęczeniem. Jednak z autopsji mogę powiedzieć, że warto, ponieważ po zakończeniu prac widok cieszy jeszcze bardziej, niż marzenia.

Comments are closed.