Deviant Logo

Sklep fryzjerski

Sklep fryzjerski

Kompleksowa pielęgnacja włosów powinna być dostosowana nie tylko do rodzaju naszych włosów, ale także do otaczających nas warunków atmosferycznych. Inaczej powinniśmy dbać o nasze pasma latem, a inaczej zimą, ponieważ ze względu na porę roku włosy zachowują się inaczej i potrzebują innej pielęgnacji. A jak powinniśmy dbać o włosy jesienią?

Odbudowa po lecie

Aby przygotować pasma do nowego sezonu powinniśmy, na samym początku, naprawić szkody, jakie wyrządziły naszym włosom letnie miesiące. Po lecie pasma są zazwyczaj przesuszone przez słońce oraz zawarty w wodzie chlor. Skutecznym sposobem na przywrócenie pasmom witalności z zdrowego wyglądu jest ich podcięcie. Jeżeli nie jesteście gotowe na radykalne zmiany przytnijcie końcówki lub wycieniujcie pasma. Włosy od razu będą wyglądały zdrowiej, a także łatwiej poddadzą się zabiegom odbudowującym i regenerującym.

Do kompleksowego odżywienia pasm stosować możesz naturalne składniki lub, jeżeli nie należysz do zwolenniczek takich metod pielęgnacji włosów, możesz skorzystać z bogatej gamy profesjonalnych kosmetyków do włosów, które zakupisz w salonie lub na stronie internetowej. Sklep fryzjerski on-line, to doskonałe rozwiązanie będące gwarancją zakupu oryginalnych i bogatych w składniki odżywcze produktów do głębokiego nawilżania i odbudowywania włosów. Nawilżanie skalpu i włosów jest niezwykle ważne, ponieważ duże zmiany temperatury (ciepło w pomieszczeniach, chłód na zewnątrz) negatywnie wpływa na stan naszych pasm. Nawilżenie pasm nie tylko je odżywi ale także zapobiegnie nieprzyjemnemu uczuciu elektryzowania się włosów.

Włosy z problemami

W przypadku włosów farbowanych pamiętajmy o wyborze szamponu i odżywki przeznaczonych do pielęgnacji włosów koloryzowanych. Nowoczesne technologie zawarte w kosmetyków znacznie przedłużają czas w którym cieszyć się możemy z efektów koloryzacji.

Jeżeli jesteś posiadaczką kręconych włosów, z pewnością jesień nie jest twoją ulubioną porą roku, ze względu na dość wysoką wilgotność powietrza. Aby ograniczyć puszenie się włosów warto stosować odżywki, szampony i maski na bazie olejku migdałowego, któe wygładzą pasma i zapobiegały będą ich nadmiernemu puszeniu się. Kręconym pasmom poświęcić należy więcej uwagi. Warto zainwestować w lotion, piankę lub lakier do włosów, który ujarzmi niesforne kosmyki i sprawi, iż przez cały dzień zachowają one idealny kształt.

Jeżeli nie wyrażamy sobie codziennej stylizacji włosów bez użycia suszarki, pamiętajmy by na włosy kierować chłodny strumień powietrza, a włosy dodatkowo przed suszeniem zabezpieczmy preparatem termoochronnym.

Pielęgnacja od wewnątrz

Ostatnim, niezwykle ważnym elementem, jest odpowiednia dieta. Tylko jedząc odpowiednie produkty możemy odżywić nasze pasma od wewnątrz. Aby ograniczyć wypadanie włosów warto wprowadzić do swojej diety pestki dyni, winogrona, jabłka, gruszki, śliwki. Taka bomba witaminowa idealnie wpłynie na stan naszych włosów.

Comments are closed.