Deviant Logo

Jakie okna obrotowe wybrać?

Jakie okna obrotowe wybrać?

Wybór odpowiedniego okna dachowego to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli w różnych rozmiarach. I choć w pierwszej chwili taka ilość produktów wprowadza w nas w zakłopotanie i powoduje dezorientację, później okazuje się, że dzięki temu możemy dobrać okno idealne do metrażu i przyszłej aranżacji pomieszczenia. Bez względu na to czy potrzebujemy okna do pokoju dzieci, sypialni, salonu, kuchni, łazienki, na pewno znajdziemy odpowiednie.

Okna obrotowe Fakro to jedne z najlepiej sprzedających się produktów w Polsce, a i na całym świecie radzą sobie bardzo dobrze. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy element wykonywany jest z materiałów najlepszej jakości i z dbałością o każdy szczegół. Okna te zostały wyposażone w system topSafe, który uniemożliwia włamanie, ich klamki posiadają dwa stopnie mikrouchylenia, dzięki zasuwce blokującej, utrzymanie ich w nienagannej czystości jest wyjątkowe proste, gdyż okna nie ruszają się podczas mycia. Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego, jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z okien. Wykonane zostały w technologii thermoPro, która zwiększa ich energooszczędność, trwałość i szczelność. Okna te wyposażone zostały w nowoczesne kątowniki, które w znacznym stopniu ułatwiają montaż okien i umożliwiają ich regulację podczas montowania.
Mówiąc o oknach Fakro, warto choć odrobinę przybliżyć historię firmy. Dziś jest ona drugim największym producentem okien dachowych na świecie, jednak nie było tak od początku. Idea stworzenia właśnie takiej firmy zrodziła się w głowie małego chłopca podczas zabawy na strychu. Wtedy to Ryszard Florek pierwszy raz zastanowił się nad tym, dlaczego w dachu nie ma okien, przez które można oglądać otaczający go świat. Ta wydawać by się mogło niezbyt wiele znacząca myśl, doprowadziła do stworzenia giganta jeśli chodzi o branżę okien dachowych. Pierwszych 10 okien gotowych było w połowie 1990 roku, a już w 1991 zarejestrowano firmę pod nazwą, którą posiada dziś. Pierwszy zagraniczny transport odbył się w 1994 roku do Holandii i na Słowację. Aktualnie okna obrotowe Fakro cieszą się zaufaniem i sympatią ludzi na całym świecie. Dostępne są w ponad 50 krajach, wszędzie tam, gdzie jest na nie popyt. Ale okna obrotowe to nie jedyne przedmioty, wytwórstwem których zajmuje się Fakro. Należą do nich także: okna uchylno-obrotowe, obrotowe o podwyższonej odporności na wilgoć, obrotowe Z-Wave, superenergooszczędne obrotowe, antywłamaniowe, łukowe, o podwyższonej osi obrotu, balkonowe, wyłazowe, kolankowe, do zespoleń, otwierane i nieotwierane, oddymiające. Poza oknami, w ofercie firmy Fakro można znaleźć produkty takie, jak: kołnierze standardowe (do pokryć płaskich, falistych i wysokoprofilowych, kołnierze dodatkowe (do dachówki płaskiej, łuskowej i łuskowej grubej, do blachy panelowej i do blachy płaskiej), kołnierze specjalne (z termoizolacją, do zmiany kąta, do okna balkonowego, o podwyższonej osi obrotu z naświetleniem dolnym, do płaskich dachów, kolankowe, kalenicowe, mansardowe, lukarnia), zespolenia: kołnierze DUO, modułowe systemy zespoleń, zespolenia nietypowe, urządzenia do sterowania elektrycznego, akcesoria wewnętrzne (żaluzje, rolety, moskitiery), akcesoria zewnętrzne (rolety, markizy), akcesoria montażowe, szyby, a nawet schody na poddasze. Firma Fakro nieustannie się rozwija, podąża za nowinkami, by móc zaoferować swoim klientom najnowsze i najlepsze rozwiązania. W 2016 roku do oferty firmy dołączyły aluminiowo-drewniane okna pionowe. Okna dachowe z założenia powinny być inwestycją na długie lata. Decydując się na markę Fakro, zyskujesz gwarancję, że tak właśnie będzie. Materiały najlepszej jakości, dbałość o szczegóły, lata doświadczenia i wykorzystywanie najnowszych rozwiązań to składowe sukcesu, jaki osiągnęła firma Fakro. Wybierz okna obrotowe Fakro i ciesz się użytkowaniem poddasza.

Comments are closed.