Deviant Logo

Osiedla zamknięte

Osiedla zamknięte

Tak zwane osiedla strzeżone, czy też zamknięte to w Polsce trend utrzymujący się przynajmniej od kilku lat. Coraz częściej decydujemy się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, ponieważ właśnie takie mieszkania zlokalizowane są dzisiaj na strzeżonych i ogrodzonych osiedlach. Jak się okazuje, bezpieczeństwo to nie jedyny powód, dla którego wybieramy osiedla zamknięte, zamiast osiedli otwartych. Bardzo często tego typu miejsca kojarzą się osobom poszukującym mieszkania z wyższym standardem i większym komfortem. Jeśli chcemy zamieszkać na osiedlu zamkniętym, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czym taka lokalizacja się charakteryzuje. W jakich miastach znajdziemy zatem największą liczbę osiedli strzeżonych? Jakiego rodzaju nieruchomości możemy znaleźć w takich miejscach? Jakie narzędzia wykorzystywane są dzisiaj przez deweloperów w celu budowania poczucia bezpieczeństwa u przyszłych mieszkańców?

Osiedla zamknięte w Polsce

Na przestrzeni ostatniej dekady w polskich miastach pojawiła się niezliczona liczba osiedli zamkniętych. Tego typu inwestycje realizowane są przede wszystkim w dużych miastach. Przykładowe inwestycje z Poznania znajdziemy na stronie http://www.wechta.pl/o-inwestycji,1075.html Grunwald. Warto zaznaczyć, że coraz częściej strzeżone osiedla powstają na obrzeżach wielkich aglomeracji. Zapotrzebowanie na takie lokalizacje rośnie, ponieważ osoby poszukujące mieszkania szukają nie tylko komfortu i bezpieczeństwa, ale również ciszy i spokoju od codziennego gwaru centrum.

Rodzaje nieruchomości na osiedlach zamkniętych

Na osiedlach zamkniętych znajdziemy różne nieruchomości. Deweloperzy starają się różnicować swoją ofertę, dlatego nierzadko na nowych osiedlach budowane są nie tylko bloki mieszkalne, ale również domy szeregowe. Te ostatnie charakteryzują się większym metrażem i często mają dwa piętra. Wewnątrz przypominają tak naprawdę standardowe domki jednorodzinne. Na zewnątrz „połączone” są ścianami z innymi domkami. Stąd nazwa domki „szeregowe”. Plusem takich nieruchomości jest z reguły własny garaż i ogródek. Niemniej jednak nowoczesne mieszkania także charakteryzują się dużym standardem i cieszą się obecnie ogromną, nadal rosnącą popularnością.

Charakterystyka osiedli zamkniętych

Osiedla zamknięte z reguły budowane są w oparciu o te same zasady. Ważne jest przede wszystkim to, by zapewnić nowym mieszkańcom poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa. Ogrodzony teren pozwala dzieciom bawić się bezpiecznie na terenie osiedla. Atutem takich miejsc są oczywiście nowoczesne place zabaw przystosowane zarówno do małych, jak i nieco większych dzieci. Czasami na terenie obiektu buduje się również tak zwany budynek rekreacyjny, w którym do stałej, bezpłatnej dyspozycji mieszkańców są na przykład baseny, korty tenisowe czy kręgle i bilard. Z reguły w takich miejscach znajdują się również pokoje zabaw dla dzieci.

Osiedla zamknięte są monitorowane i bezpieczne. Cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ gwarantują nie tylko wspomniane bezpieczeństwo, ale również komfort. Z pewnością warto zastanowić się nad zakupem mieszkania czy domu w takim miejscu.

Comments are closed.