Deviant Logo

Rodzaje torebek damskich

Rodzaje torebek damskich

Torebka od wielu lat jest towarzyszką eleganckich i oryginalnych pań. Nie tylko na spacerach czy podczas wydarzeń kulturalnych, ale również w codziennym życiu. Obecnie na rynku modowym możemy znaleźć niezliczoną liczbę producentów torebek. Te ostatnie różnią się od siebie kolorami, kształtami czy wielkością. Różnorodność wcale nie ułatwia zakupu. Torebka jest niezbędnym gadżetem każdej kobiety, a co za tym idzie musi spełniać się zarówno pod względem praktycznym, jak i pod względem estetycznym. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się standardowe torebki na ramię, tak zwane kopertówki (które sprawdzają się przede wszystkim jako torby wieczorowe) oraz tak zwane torby worki. Jak się jednak okazuje, w ostatnim czasie do łask wróciły również eleganckie i klasyczne kuferki oraz modne, oryginalne listonoszki. Warto wiedzieć, czym charakteryzują się wymienione torebki. Każdy gadżet ma bowiem swoje wartościowe zalety, które z pewnością przekonują kobiety do takiego, a nie innego zakupu.

Klasyczne torby na ramię

Standardowa torebka na ramię cieszy się popularnością wśród kobiet z uwagi na kilka istotnych względów. Jest przede wszystkim wygodna oraz pojemna. Dodatkowym plusem jest estetyczny i uniwersalny wygląd, dzięki któremu torba na ramie dostosuje się do prawie każdej stylizacji. Jeśli chodzi o kształt wspomnianego gadżetu, zazwyczaj oscyluje on wokół takich figur jak kwadrat, prostokąt czy trapez (góra jest szersza niż dół). Wygodne i solidne rączki pozwalają nosić torbę na ramieniu bądź w ręce. W sklepach znajdziemy torby na ramię wykonane ze skóry, ze skóry ekologicznej bądź z materiałów sztucznych. Podobnie jest zresztą z kolorem. Wybór jest w zasadzie nieograniczony (warto przy tym zaznaczyć, iż w tym przypadku królują barwy w odcieniach brązów i czerni).

Kuferki wracają do łask

torby skórzaneEleganckie kufry przyciągają wzrok przede wszystkim ze względu na swój oryginalny kształt. W sklepach znajdziemy kuferki w odcieniach brązów, beżów czy szarości. W okresie wiosennym producenci stawiają z kolei na nieco żywsze kolory (czerwień, zieleń, niebieski). Jeśli chodzi o zalety kufrów, z pewnością warto wspomnieć o pojemności oraz wygodnych uchwytach. Kuferki nosimy z reguły w ręce. Czasami niektóre modele posiadają doczepiane paski, dzięki którym torbę można nosić także na ramieniu.

Torebki wieczorowe a kopertówki

Bardzo ważnym gadżetem w damskiej garderobie jest oczywiście torebka wieczorowa, bez której nie można obejść się podczas wieczornego wyjścia do teatru, restauracji czy klubu. Interesującą odmianą torby wieczorowej jest kopertówka, która prezentuje się klasycznie oraz elegancko zawsze i wszędzie. Gadżet nie należy do najpojemniejszych, jednak jego wygląd z pewnością zaciera ewentualne minusy. Kopertówki wykonuje się z bardzo różnorodnych materiałów. Modna torba może być zatem obita satyną bądź wykonana ze skóry (ekologicznej lub naturalnej). Jeśli chodzi o takie torby sklep internetowy jest miejscem, w którym często można zamówić unikatowe gadżety tego typu. Projektant może stworzyć dla nas unikatowy projekt, na podstawie którego (po akceptacji) powstanie niepowtarzalna i wyjątkowa torba.

Torby worki

Tak zwane torby worki są niezwykle pojemne, jednak często trudno w nich cokolwiek znaleźć. Zazwyczaj jedna komora nie podkreśla funkcjonalności tego rodzaju toreb, jednak z drugiej strony są one niezwykle interesujące w kontekście stylizacji. Torby worki wybierane są często przez młode kobiety, głównie nastolatki. Gadżet bez problemu pomieści zeszyty czy książki w formacie A4.

Modne listonoszki

Listonoszki, jak sama nazwa wskazuje, swoim wyglądem przypominają torbę listonosza. Są niezwykle wdzięczne zarówno pod względem praktyczności, jak i pod względem stylizacyjnym. Można je otrzymać w różnych wzorach i kolorach. Listonoszki wykonuje się z reguły z trwałych materiałów takich jak skóra naturalna czy skóra ekologiczna. W niektórych sklepach producenci proponują modne listonoszki z oryginalnymi nadrukami na kieszkonkach.

Torebka dla bizneswoman

Jeśli pracujemy w biurze bądź urzędzie, z pewnością przyda się nam elegancka i klasyczna aktówka, w której bez problemu zmieszczą się dokumenty formatu A4, tablet czy nawet komputer przenośny. W cenie są przede wszystkim aktówki skórzane, które – wykonane z solidnego i trwałego materiału – będą nam służyć przez wiele lat. Aktówki z reguły nosi się w ręce, jednak niektóre modele posiadają dodatkowo doczepiany pasek, dzięki któremu aktówkę można swobodnie nosić na ramieniu.

Na rynku można znaleźć niezliczoną liczbę różnorodnych torebek. W sklepach zakupimy nie tylko standardowe torebki na ramię, ale również oryginalne kopertówki, eleganckie aktówki czy modne listonoszki. Wybór idealnej torby nie jest prosty. To między innymi dlatego każda kobieta z reguły posiada kilka toreb, które wybiera w zależności od sytuacji czy kreacji. Niemniej jednak warto zdobyć jedną podstawową torebkę, którą będziemy mogli nosić na co dzień. Może to być torba na ramię, torba worek czy aktówka (jeśli pracujemy w biurze czy urzędzie).

Comments are closed.